Haber

Özlem Ağırman : “Muhalefet uyuyor, Emekli perişan”

Gelişim ve Demokrasi Partisi Genel Başkanı Özlem AĞIRMAN Twitter hesabından yaptığı açıklamada:

AKP nin ekonomik masalları halkın canını yakmayı sürdürüyor.

Emeklinin kaderi, geleceği ile oynanıyor, bu da mali disiplinle açıklanıyor.

AKP disiplini emekliye, ücretliye söküyor.

MTV bir kez daha bir defaya mahsus ödenecekmiş. AKP karanlık işler partisi, deprem vergisinin mahsusluğu halen sürüyor, uzatılmış durumda. MTV lerin de yılda iki kez ödenmesine hazır olun.

Enflasyonu orta vadede düşürmek

Erdoğan ve eski bakanlar “orta vade” gibi bir belirsizlik yerine yasa, kışa, ocakta, martta gibi tarihler verirlerdir. Bu bakan yalanı daha güzel ve belirsiz söylüyor. Siz önce TÜİK ihanetini durdurun, enflasyonu gerçek oranlarda açıklayın, çalışandan, emekliden, halktan çalmayın.

Makro finansal istikrar

Özlem Ağırman : “Bak sen Mehmet Şimşek’e! Böyle afilli laflar, tanımlarla milleti uyutan masalları, kibir ve ego dolu kelimeler ardına gizliyor. Faizle beslenen, üretmeyen, hem faiz hem kur garantisi veren bir ekonominin makro finansal istikrarıo, halkın soyulmaya devam etmesi, kıyıların, ormanların yağmalanması, eldeki son kıymetli markaların ve konutların Araplara satılmasıdır en fazla”.

Muhalefet uyuyor

Özlem Ağırman :CHP bir türlü çekilmesini de kalmayı da beceremeyen inatçı ihtiyarla uğraşırken TİP de bütün enerjisini vekilini serbest bıraktırmaya harcıyor. Zaten İyi Parti’ye laf yok o AKP’nin kullanışlı aparatı olmaya devam edecek.

Bunlar dışında muhalefetin de temel değerler belirleyip etrafında toplanma isteği ve arzusu da yok. Bir kısmı otobüsle gezilere, bir kısmı yürümeye, bir kısmı da etrafı kollamaya devam ediyor. Kalıcı, gerçekçi bir model üzerinde tek bir görüşme yapılmıyor, bütün bunlar AKP ve CHP nin ekmeğine yağ, üstüne reçel yada talebe göre bal sürülüyor.

Emekli mağdur, perişan, siyasi ağızlar yaşamalarının bile gereksizliğinden söz ederken bunun dışında hiç bir siyasi hedefin önemi kalmıyor. Emekliye, çalışana bütün halka düzen değişikliği müjdesi verecek bir modelde yapılanmaya ihtiyaç var.

Bu yapılanmanın ekseni kurucu değerler, 1923 devrimlerinin ekonomik hedefleri olmalıdır. kalıcı çözümler bunu gerektirir. Biz bu çözümde ısrarcıyız, yaktığımız çoban ateşinin başındayız.

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.