Haber

Özlem Ağırman : “Ekonominin gerçekleri AKP yönetimi ve yandaş medyayı yalanlıyor”

Gelişim ve Demokrasi Partisi Genel Başkanı Özlem AĞIRMAN Twitter hesabından yaptığı açıklamada:

Ekonominin gerçekleri AKP yönetimi ve yandaş medyayı yalanlıyor.

Galatasaray Spor Kulübü #GSRAY, KAP‘a gönderdiği bildirimde, sponsorluk anlaşmalarındaki enflasyon artış oranı hesaplamalarında TÜİK‘in ve ENAG‘ın açıklayacağı oranların ortalamalarının alınacağını duyurdu.

Gerçekte TÜİK dikkate alınmamalı. Şimdi emekli maaşları ve memur aylıkları TÜİK e göre yapılacak ve vatandaş bir kez daha Erdoğan, hükümet ve meclis tarafından aldatılmış olacak.

Gerçekte ne yapılmalı?

Memur ve emekli maaşlarına yapılacak her kesinti ekonomiye akan kaynakları kurutup ekonomiyi döviz için zorunlu ihracata yöneltiyor. Ülkede az miktarda üretilen iyi ve kaliteli ürünler ucuz ve rekabetsiz şekilde ihraç ediliyor.

Ne yapılmalı?

Memur, çalışan ve emekli maaşlarına gerçek enflasyon düzeyinde zam yapılmalı, piyasanın hareketlenmesi ile vergi, üretim planı vb buna göre şekillendirilmelidir. Önümüzdeki yılın ihtiyaç olacak tarım ürünlerini ithal etmek yerine bugünden köylüye masrafları önceden ödenerek ürettirilmelidir.

Kur korumalı lanetli faiz hesabı durdurulmalıdır. Bir avuç varlıklıya milletin kaynaklarını aktaran bu model bitirilmeli, reel ekonomiye dönülmelidir.

Mehmet Şimşek’in ekonomi planı halkçı değil emperyalistlerin hedeflerine uygun planlardır, düzeliyoruz derken daha derin, kapitülasyon modellerine evrilecektir.

Kurtuluş 1923 devrimlerinin kurucu ekonomi ilkelerindedir. Her Türk vatandaşı bu uygulamaları reddetmeli, çoban ateşleri çevresinde toplanmalı, örgütlenmelidir. AKP ve işbirlikçisi CHP den bu ülkeyi kurtarmadan gelecek olmaz.

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.