MagazinMüzik

Murder King 20. Yaşını Unutulmaz Bir Konser ile Kutluyor…

Özgür Özkan, Arın Baykurt ve Alper Tabakçılar tarafından yirmi yıl önce İstanbul’da kurulan Türk metal grubu Murder King, günümüzde de varlığını sürdüren nadir müzik gruplarından biri olarak bu özel yılı kutluyor.

Zaman içinde yol ayrılıkları yaşamış olsalar da, Murder King varlığını aynı çizgide sürdürebilmiştir. Şu anki güncel kadrosu Onur Akça, Össan Deneç, Önder Işkın, Emrah Canayakın ve Can Uzunallı‘dan oluşmaktadır.

Özellikle Can Uzunallı’nın gruba dönüşünü ve bunun yirminci yıla denk gelişini sevenleri, ayrı bir mutlulukla karşıladı.

Yeni kadrosu ile albüm çalışmasına hız veren Murder King, albümden yayımladığı ilk şarkıları “Yallah Tazyik”, CES Prodüksiyon imzasıyla sevenlerine ulaşırken, grup üyeleri albümden iki kaydın daha bittiğini ve albüme adım adım yaklaşıldığının müjdesini veriyor.

20 yıla özel konser…

Murder King, yeni albümlerinin kayıt çalışmaları dışında yirminci yaşını özel bir konserle kutluyor. 14 Aralık Çarşamba gecesi DorockXL Venue’de sahne alacak grubu, yakın arkadaşları da sahnede yalnız bırakmayacaklar. Grubun sosyal medya hesaplarından ilan edilen konserdeki diğer isimler şöyle: Gamze Lüküslü, Mehmet Kaya, Melis Dağ, Tancan Acar, Harun Can, Başer Çelebi, Safa Adakul, Berrak Özçelik; Murder King kadrosunda uzun yıllar yer almış olan Can Yücel Korkut, Yetkin Taşkın, bir dönem mikrofonun başında olan Ufuk Özkurt, grubun kurucularından Özgür Özkan ve sürpriz isimler…

Türk Müzik Tarihi’nde önemli yeri bulunan Murder King, konser programlarına da hız vererek 15 Aralık’ta da IF Eskişehir’de sahne alacak. Yakındaki konserleri ve yeni kayıtları Murder King’in sosyal medya hesaplarından takip edebilirsiniz.

Murder King:
Instagram I Twitter I Facebook

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.