Haber

Muharrem İnce : “Türkiye’nin kaderi değişmez”

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, yerel seçim gündemine ilişkin Ankara’da basın toplantısı düzenledi.

Ankara’da düzenlediğimiz basın açıklaması sonrasında 24 belediye başkan adayını tanıttı. İnce, “Memleket Partisi olarak Belediye Başkan Adaylarımızla birlikte milletimize üçüncü bir seçenek sunacağız” dedi.

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, İzmir’de CHP‘den bir metropol ilçe belediye başkanlığı istediklerini belirterek, “Karşıyaka’yı istemişiz, sen de açıklamışsın vermemişler. Kime vermişler? CHP’nin evladına mı vermişler? Keşke öyle yapsalar. 2018’de başka partiden 5’inci sıra milletvekili adayı olan birine vermişler. Yazık, günah, eşe dosta dağıtıyorlar” dedi.

İstanbul’un 5 yılı boşa gitti

CHP sözcülerinin, AK Parti adaylarına karşı en güçlü adayın desteklenmesi gerektiğine yönelik açıklamalarına değinen İnce, muhalefetin “bizden başka kimse aday olmayacak” derdinde olduğunu belirterek, “CHP listelerinden İstanbul’dan seçilmiş birisi çıkıyor, Saadet Partisi’nin İstanbul Büyükşehir adayı oluyor. ‘İstanbul’un 5 yılı boşa gitti’ diyor. Onur yok, ilke yok, sonra ‘Memleket Partisi aday çıkaramazsın.’ Senin milletvekili yaptığın adam senin karşına geçmiş, ‘İstanbul’un 5 yılı boşa geçti’ diyor. Evet, bu Erdoğan ve iktidar değişmeli ama en önce bu muhalefet değişmeli. Bu muhalefet değişmeden Türkiye’nin kaderi değişmez” dedi.

Yazık, günah eşe dosta dağıtıyorlar

CHP Sözcüsü Deniz Yücel‘in kamuoyuna açıklamasına değinen İnce, şöyle konuştu:

Karşıyaka’yı istemişiz, sen de açıklamışsın vermemişler. Kime vermişler? CHP’nin evladına mı vermişler? Keşke öyle yapsalar. 2018’de başka partiden 5’inci sıradan milletvekili adayı olan birine vermişler. Yazık, günah eşe dosta dağıtıyorlar. Memleket Partisi, sizden bir şey istemiş; siz de vermemişsiniz, adam bunu söylemeye utanır. Bunlarda biraz yüz olsa utanır. Memleket Partisi, size çok iyi niyetli davranmış.

İstanbul adayımızı İstanbul’da açıklayacağız

İnce, CHP’yi tüm ortakları terk etmişken CHP’ye el uzattığını ancak CHP’nin seçim kazanmak istemediğini ve dertlerinin kurultay olduğunu söyledi. Sonrasında basın mensuplarının sorularını yanıtlayan İnce, İstanbul Büyükşehir Belediyesi adayına ilişkin, “Merkez Yönetim Kurulumuzda bunu görüştük. Bugün İstanbul’dan 2 aday açıklayacağız. 39 ilçeyi de tamamladığımızda ilçelerle birlikte İstanbul adayımızı İstanbul’da açıklayacağız. Henüz açıklamak istemiyoruz” diye konuştu.

24 ilçe belediye başkan adayının da ismini açıkladı

Memleket Partisi’nin belirlenen ilçe belediye başkan adayları ve seçim bölgeleri şu şekilde:

Memleket Partisi Tüm İl ve İlçe Belediye Başkan Adayları Listesi

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.