Haber

Muharrem İnce : “Her gördüğün eli öpersen millet sana güvenmez”

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce’den yerel seçim kararını verdi. “Halkımız bu iktidara da bu muhalefete de güvenmemektedir.” diyen İnce, “Türkiye’de her kesimden oy alma potansiyeli olan tek parti Memleket Partisi’dir. Girebildiğimiz her yerde seçime gireceğiz.” ifadelerini kullandı.

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, 31 Mart’ta yapılacak olan yerel seçime dair partisinin tutumunu açıklamak üzere kamera karşısına çıktı. 

İçimizde cumhuriyetin neşesi var

Muharrem İnce, 

“Memleket Partisi olarak kısıtlı imkanlarla girebileceğimiz her yerde seçime girip alabildiğimiz kadar belediyeyi safımıza katacağız. İçimizde cumhuriyetin neşesi var. Memleketteki herkesin kapısını çalmaya devam edeceğiz.”

Her gün DEM’lenirse

Muharrem İnce, 

“İsveç’in NATO’ya üyeliğine evet diyenle nasıl ittifak kuracağım. Her gün DEM’lenirse nasıl kuracağım. Bizim bir duruşumuz olmalı. Bu Kuvayi Milliye partisi. İnsan değişmeli zamana ayak uydurmalı. Değişmek başka bir şeydir. Bizim ruhen ve düşünsel olarak gençliğimin geçtiği parti gitmiş yerine başka bir şey gelmiş. Yarın şartlar değişir başka bir yönetim gelir. O zaman tekrar konuşuruz.”

Dersim

Muharrem İnce,

İnce, CHP Genel Başkanı Özgür Özel‘in “Dersim” sözüne tepki göstererek “Bizim Dersim diye bir vilayetimiz yoktur. Dersim bir bölgenin adıdır. Şeyh Sait haindir” dedi.

Muharrem İnce’nin mesajlarından öne çıkanlar şöyle:

 • Bizim Dersim diye bir vilayetimiz yoktur. Dersim bir bölgenin adıdır, ilimizin adı Tunceli’dir. Kamer Genç bile Dersim demiyordu.
 • Memleket Partisi olarak ‘Sığınmacılar dışarı, yurtdışına giden doktorlar, mühendisler içeri’ diyoruz.
 • KONDA, %49,5 Kılıçdaroğlu, %1 İnce diye anket yayınlayıp beni çekilmeye mahkum ettin. ‘%60’la geliyoruz’ deyip bana ‘çekil’ baskısı yapanlar kaybetti.
 • Her gördüğün eli öpersen millet sana güvenmez, Memleket Partisi de senin yanına gelmez.
 • Kısıtlı imkanlarımızla girebildiğimiz her yerde seçime girip, alabildiğimiz kadar belediyeyi safımıza katmak istiyoruz. Önce sokaklarımızı süpürüp ter temiz yapacağız, sonra bu iktidarı süpürüp ülkemizi aydınlığa kavuşturacağız.
 • Bunlar her gün DEM’lenirse, nasıl ittifak kuracağım?
 • Depreme dirençli kentler istiyorum
 • Terör bildirisi meclise geldiğinde ‘Ben AKP’yle aynı A4’te olmam diyemezsin’ terörle mücadeleye destek olacaksın, kahramanların moralini bozmayacaksın. Dağda -30 derecede yatan çocuklara moral vereceksin.
 • Seçim kazanmasını çok iyi bilen bir iktidar var.  Bu memlekete bir çüncü yol lazım diyorum. Ne sağdan ne soldan.
 • Ülke birbirini dinlemeyen iki kutba ayrılmış durumdadır, bu ülkemiz için iyi bir şey değildir.
 • Değişmek başka bir şey başkalaşmak başka bir şeydir. Gençliğimin partisi gitmiş başka bir parti gelmiş. Yarın başka bir yönetim gelir o zaman tekrar konuşuruz.
 • Türkiye’nin yenibir nefese ihtiyacı vardır. O nefes üçüncü yoldur. Yolumuz, Türkiye’yi ayrıştıran değil birleştirenlerin yoludur.” 
 • Türkiye’de her kesimden oy alma potansiyeli olan tek parti Memleket Partisi’dir. Girebildiğimiz her yerde seçime gireceğiz.

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.