Haber

Kral Charles Kanser Duyurusundan Bu Yana İlk Kez Dışarı Çıkarak Kiliseye Gitti

Kralın şu anda kaldığı doğu İngiltere’deki Sandringham’daki kraliyet taşra ikametgahındaki St Mary Magdalene Kilisesi’ne girerken fotoğrafı çekildi.

İngiltere Kralı III. Charles, Buckingham Sarayı’nın neredeyse bir hafta önce kanser olduğunu duyurmasından bu yana ilk kez halka açık gezisinde kiliseye gitti.

75 yaşındaki kral, şu anda kaldığı doğu İngiltere’deki Sandringham kraliyet taşra konutundaki St Mary Magdalene Kilisesi’ne girerken fotoğraflandı.

Charles, kilisenin Rahibi Paul Williams tarafından el sıkışırken karşılamadan önce eşi Kraliçe Camilla’nın yanında yürürken kendisini bekleyen medyaya el salladı.

Ziyaret, kanser duyurusundan bu yana aldığı “birçok destek ve iyi dilek mesajı için yürekten teşekkürlerini” ifade eden bir mesaj yayınlamasının ardından geldi.

Buckingham Sarayı’nın hangi tür kanser olduğunu belirtmediği, kanser tedavisine başladığını söylemesinden bu yana ilk açıklamasıydı.

Teşhis, 96 yaşındaki annesi Kraliçe II. Elizabeth’in 8 Eylül 2022’de ölümünün ardından saltanatının sadece 17. ayında geldi.

Camilla Perşembe günü kocasının bu koşullar altında durumunun “son derece iyi” olduğunu söyledi.

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.