Haber

İtalyan Mafya Lideri Fransa’da Yakalandı

Bir yıl önce cezaevinden kaçan Avrupa’nın en çok aranan suçluları listesinde “tehlikeli” olarak tanımlanan Marco Raduano, Fransa’nın Korsika adasında gözaltına alındı.

Yetkililerin yaptığı açıklamada, İtalya’nın en acımasız mafya liderlerinden biri olan Marco Raduano İtalya’nın en güvenlikli hapishanesinden kaçmıştı.

Avrupa’nın en çok aranan suçluları listesinde “tehlikeli” olarak tanımlanan Marco Raduano, Fransa’nın Korsika adasında gözaltına alındı.

Şubat 2023’te Sardunya’nın Nuoro kentindeki sıkı güvenlikli bir hapishaneden, çarşafları kullanarak kaçmıştı.

İtalya’daki yetkililer ayrıca, İspanya’nın güneyindeki Granada yakınlarında mafya liderinin yardımcısı Gianluigi Troiano‘nun tutuklandığını duyurdu.

İçişleri Bakanı Matteo Piantedosi, “Polisin iki tehlikeli kaçağı, Marco Raduano ve onun sağ kolu Gianluigi Troiano‘yu yurt dışında yakalaması, organize suça yönelik bir başka büyük darbeyi temsil ediyor.” dedi.

Suç örgütünün lideri Marco Raduano, “cinayet işleme, uyuşturucu kaçakçılığı, haraç toplama, kurduğu grubu yönetme ve acımasız bir katil” olduğunu söyledi.

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.