Müzik

İsmail Karayün’ün İlk Albümünden Beşinci Klip: “Gece Alevlenir Sevdalar”

İsmail Karayün’ün ilk albümü “İnsan İnsanın Kılıcı”, Ahenk Müzik etiketi ile müzik marketlerde ve tüm dijital platformlarda yerini aldı.

Bir yılı aşkın zamandır üzerinde çalışılan ve on şarkının yer aldığı albümün düzenlemelerini Selim Aydın, Ege Miraç Yavuz ve Gürkan Çakıcı gerçekleştirdi. Albümde yer alan bir çalışma hariç tüm şarkıların sözleri ve müzikleri İsmail Karayün’e ait. 

Gece Alevlenir Sevdalar, Elinden Kaçar İpin Ucu


Gece Alevlenir Sevdalar’ın söz ve müziği İsmail Karayün’ün kendisine, düzenlemesi ise Gürkan Çakıcı’ya ait. Şarkının klibi sanatçının yaşadığı Antalya’da çekilmiş olup, klibin yönetmenliği ve kurgusu Can Koca imzası taşıyor.

Karayün klibi şu sözlerle anlattı:

İnsan ilk kez şarkı yazmaya başladığında içinde yol alan duygularına akacak bir deniz arar gibi oluyor. Ne yöne gitse olur gibi, ama her seferinde daha çok akmalı niyetiyle kendi denizini arıyor. Sonrasında kalem dile geliyor ve kalpten kağıda akan her şey bu şekilde şarkılara dönüşüyor. Gece Alevlenir Sevdalar benim ilk göz ağrım; ilk yazdığım şarkım. Klip sırası olarak beşinci klibimiz olsa da yeri hep çok ayrı ve özel benim için. Onun için en sona saklamak, gecenin karanlığına armağan etmek ve bir ev samimiyetinde sizlere sunmak istedim. Kısaca şarkılarımı yazdığım yerde, en olduğum halimle sizlerle başbaşa bırakmak istedim Gece Alevlenir Sevdalar’ı. Şarkının klarnet kayıtlarından sonra genç yaşta aramızdan ayrılan ve hepimizi derin üzüntüye boğan sevgili müzisyen Serkan Kandemir’e armağan olsun bu şarkı. Bir yerlerden hala dinliyorsa hep onun nefesinin sesiyle var olacak ve dinlenecek. Kalbinizde yer edinmesi dileğimle.

Klip, bugünden itibaren İsmail Karayün’ün You Tube kanalında yerini aldı, önümüzdeki günlerde de Net D sayfasında yerini alacak.

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.