BiyografilerFoto HaberYaşam

İnji kimdir? İnji Türk mü?

Son dönemin en popüler isimlerinden birisi olan INJI TikTok’ta şarkılarıyla herkesin videosunda yer alıyor. Peki, Bellydancing şarkısıyla ünlenen İnji kimdir? İnji Türk mü?

İnji kimdir? İnji’nin gerçek adı ne? Sosyal medya platformlarında çalınan şarkıları ile kısa sürede popüler hale gelen İnji‘nin hayatı ile ilgili detaylar merak ediliyor.

İnci, 3 Ocak 2000’de İstanbul’da doğdu. Küçük yaşlardan itibaren müziği çok seven sanatçı, 2008 yılında İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’na kaydolarak müzik teorisi ve klasik piyano eğitimi aldı.

Sonraki on yıl boyunca Avrupa çapında çeşitli piyano yarışmalarına katıldı ve lise için Londra’ya taşındıktan sonra caz gruplarında ve korolarda şarkı söylemeye başladı.

Güran’ın müzikle ilgisi, Pennsylvania Üniversitesi’nin Wharton Okulu’nda kendi caz grubunu kurduğu ve kampüste sahne aldığı zamana kadar devam etti.

TikTok’ta popüler olan “GASLIGHT” ve “MADELINE” adlı single’larıyla 2022 yılında öne çıktı. İlk EP’si LFG, 21 Temmuz 2023’te müzik uygulamalarında çıktı.

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.