Haber

İnce nasıl bir yol izleyecek

Hürriyet Gazetesi Yazarı Yalçın Bayer’in dünkü yazısında CHP’den Cumhurbaşkanı adayı olan Muharrem İnce’nin parti kuracağını duyurması siyaset dünyasında bomba etkisi yaptı. Bayer bugün de bir çok partilinin kendisini aradığı İnce’ye kızanlar olduğu kadar umut olarak görenlerin de olduğunu köşesine taşıdı.

Yalçın Bayer dün köşesinden duyurduğu CHP’den Cumhurbaşkanı adayı olan Muharrem İnce’nin parti kuracağı iddialarına ilişkin yazısına bugün de devam etti. 

Yeni parti kurulacağı haberinin büyük yankı uyandırdığı ifade eden Bayer, Muharrem İnce’nin Yalova’da kurbanını kestikten sonra Bodrum’a hareket ettiğini yazdı. Kendisini telefonla çok sayıda partilinin aradığını ifade eden Bayer, İnce’ye kızan olduğu kadar umut olarak görenlerinde olduğunu vurguladı.

Hürriyet Yazarı, CHP’nin ‘ağır’ isimlerinden birinin kendisine “Benim bildiğim Muharrem İnce, CHP’den ayrılmaz ama ayrı bir parti kurmayı düşünüyorsa Kemal Kılıçdaroğlu ve mevcut CHP yönetimi ‘Biz nerede hata yaptık’ diye düşünmelidir” dediğini ifade etti.

Bayer, anketlerde yüzde 1 civarında oy alacağı görülen Davutoğlu ile ilgili “Yüzde 99 fikirlerimiz aynı” açıklamasını yapıp Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde yüzde 31 oy almış Muharrem İnce ile parti içinde bir araya gelememesi sorgulanması gerektiğini belirtti.

Bayer yazısını, “Ne derler: Hırs aklın önüne geçmemeli… İnce bu kurala uyar mı, bilmiyoruz. Bir süre izlememiz gerekiyor.” sözleriyle bitirdi.

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.