Haber

İnce: “Aday olduğum için bana kızan değerli kardeşlerime”

Memleket Partisi’nin Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce, aday olmasını eleştirenlere hitaben Twitter hesabı üzerinden 4 sayfalık bir açıklama yayındı.

İnce, “Millet İttifakı’nın oyu yüzde 50’nin biraz üzerinde, biz seçime girdiğimizde bunun altına düşecek şeklide bir algı yaratıldı. Böyle bir durum yok. Şuna samimiyetle inanıyorum ki biz seçime girmezsek Erdoğan seçimi ilk turda alacak, tek bir kayığa bindirdiği muhalefeti kolayca batıracak” iddiasında bulundu.

Oyunun yüzde 1 veya 2 olduğu konusunda kamuoyunun ikna edildiğini ancak şu anda yüzde 16 oranında bir oya sahip olduğunu savunan İnce, “Aldığımız oylar da ağırlıklı olarak kararsızlardan ve sandığa gitmekte isteksiz olan seçmenlerden geliyor” dedi.

Algı manipülasyonun aksine bizim sahnede olmamız gün geçtikçe daha iyi anlaşılacak ki Cumhur İttifakının aleyhinedir” ifadelerini kullanan İnce, muhalefete, “Muharrem İnce seçimlere girmesin ona gidecek oylar bize gelsin diyenler, bu kolaycılık yerine bu oyları nasıl kazanırız diye kafa yormalılar” ifadesini kullandı.

İnce açıklamasında, “Memleket Partisi ve Muharrem İnce yok sayılmıştır. Çünkü alacağı oy hesap edilememiştir. Çünkü salon siyasetçileri sahada olmadıkları için halkın sesini dinlemekten uzaktır” değerlendirmesinde bulundu.

Bu insanlar Muharrem İnce’nin istediği yere taşıyabileceği müritleri değil. Aklı başında, ne istediğini ve neyi niçin istemediğini çok iyi bilen bilinçli bir seçmen kitlesinden söz ediyoruz.

İnce, 2018’deki adaylığına ilişkin ise “Kemal Bey’in benim kazanmam için çalıştığından ve bana oy verdiğinden eminim. Benim kastım o da değildir. Ancak seçim kampanyası süresince ve sonrasında yaşadıklarımdan anladım ki beni aday yapmaları cumhurbaşkanı seçtirmek için değil partiden tasfiye etmek içinmiş” diyerek “CHP içine çöreklenmiş bir çete” olduğunu öne sürdü.

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.