Haber

İlay Aksoy : Ülker’in Halep’te fabrikası mı var?

DP Göç ve Sosyal Politikalardan Sorumlu Genel Başkanı Yardımcısı İlay Aksoy, iç savaş/çatışmaların sürdüğü Suriye’nin başkenti Şam’a gitti.

Sosyal medya hesabından Şam’daki gündelik yaşamdan görüntüleri aktaran Aksoy, Suriye’de gittiği bir alışveriş merkezinden video görüntüler paylaştı. Markette satılan ürünlerin arkasında Ülker‘in ambleminin olduğunu gösteren Aksoy, “Ambargo nedeniyle bu ürünlerin Suriye’ye hangi yollardan girdiğini” sordu.

Demokrat Partili Aksoy, sosyal medya hesabından paylaştığı videoda şu ifadeleri kullandı:

Şam’da alışveriş merkezine geldik. Çok ilginç bir şey gördük burada. Dondurma alalım dedik ve dondurma markasının Ülker olduğunu gördük. İşin ilginç tarafı bütün markaların üzerine stikerlar koymuşlar. Ülker markalı ürünlerin arkasında ‘Halep’te üretilmiştir’ yazıyor? Ülker’in Halep’te fabrikası mı var? Hatta başka bir şey de var. Tüm Ülker markalarının üzerinde isimleri kazı kazan gibi kapatılmış ve altından Ülker çıkıyor. Peki şunu sormak lazım: Hani Suriye’ye mal göndermemek için ambargo vardı? Hangi yollarla geliyor bunlar?”

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.