Biyografiler

Hüseyin Korkman Kimdir?

Kendi anlatımı ile;

Bilecik Merkez ilçeye bağlı Selöz köyünde 17/03/1967 doğdum. 4 kardeşiz. İlkokulu Selöz köyü ilk okulunda tamamladım. Orta öğrenimimi Ertuğrul Gazi Lisesi orta bölümünden l980 yılında mezun oldum. Lise öğrenimimi Bilecik Ticaret Lisesinde 1983 yılında mezun oldum. Aynı yıl ÖSYM sınavları ile Ankara Üniversitesi Dil Tarih Coğrafya Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünü kazanarak eğitim hayatıma devam ettim.

1985 yılında babamın rahatsızlığı ve maddi imkansızlıklar nedeniyle Üniversite eğitimimi ikinci sınıftan ayrılarak bırakmak zorunda kaldım. Askerlik görevime kadar İstanbul’da İhracat yapan şirkette muhasebe işinde çalıştım. Buradan askerlik görevimi yapmak üzere ayrıldım. Askerlik görevimi 1989 yılında bitirdim.

Aynı yıl İstanbul Adliyesinde memur olarak kamu görevine başladım. Bu sırada 1992 yılında eşim Sevilay Korkman ile evlendim. Memurluk görevim içinde İcra Müdürü olarak Memleketimizin çeşitli illerinde görevlerde bulundum. Memurluk görevi sırasında Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi Kamu Yönetimi bölümünde Lisans eğitimini tamamladım.

İstanbul’dan 2012 yılında atamam Kayseri adliyesine yapıldı. Tayin nedeni ile 2013 yılında memleketim olan Bilecik ilimize yerleştim.2015 yılında Kayseri’deki görevimden istifa ederek memurluk görevimi bitirdim. 

Memurluk ile ilişiğimi kestikten sonra CHP siyaset yapmaya başladım. CHP de Merkez ilçe ve il yönetimlerinde yer aldım. 2016 yılında yaş şartını doldurduğumda emekli oldum.

2019 yılında yapılan yerel seçimlerde Bilecik Belediyesi Başkan aday adayı oldum. Genel Başkanımızla siyaset yapmak için CHP yönetimi ve parti üyeliğini sonlandırdım.

Memleket Partisi kurucu il başkanlığı ve kongre sonucunda Bilecik Memleket Partisi 1.nci İl Başkanı oldum. 16 Mart 2023 tarihine kadar bu görevimi yürüttüm.

Bu sırada Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi Adalet Bölümünden Lisan öğrenimi tamamlayarak 2021 tarihinde mezun oldum.

Memleket Partisi Bilecik Milletvekili adayı olmak için il başkanlığından ayrıldım.

Derdimiz memleket, derdimiz insanlarımız, derdimiz gençler ve çocuklarımız.

Zengin toprakların fakir insanları olmamak için NE SAĞDAN NE SOLDAN ATATÜRK’NÜ YOLUNDAN yürümeye devam ediyorum. 

NE CUMHUR, NE MİLLET TEK YOL MEMLEKET. 

MUHARREM İNCE – MEMLEKET PARTİSİ MEMLEKET KAZANACAK.

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.