Müzik

Eyüp Bağdat’tan duygusal bir şarkı “Ağlak Vals”

Mendillerinizi hazırlayın! Artık  içinizi boşaltırken dinleyeceğiniz bir şarkınız var.

Her yıla 1 single.
2019 yılında çıkardığı Antik Çağ şarkısı ile müzikseverlere merhaba diyen Eyüp Bağdat, titiz ve özenli çalışmalarına 2020’nin son günlerinde bir yenisini daha ekleyerek “Ağlak Vals”i dinleyenlerine sunmuş olmanın mutluluğunu yaşıyor.

Eyüp Bağdat şarkının oluştuğu zamanı şöyle anlatıyor:

Her şey direksiyon başında gelen ilham ile başladı. Hemen evine gidip bir demo kayıt aldıktan sonra şarkı yavaş yavaş bugün dinlediğimiz halini aldı. Şarkıda net hatları ile kestirebileceğimiz 3 adet bölge var.  İlk bölgede çizik bir plaktan dinliyormuşuz gibi bir algı oluşurken 2. Bölümde cd kalitesinde fakat hala 90’ların enerjisi ile devam ediyor. 3. Kısım ise saksafon solosu ile birlikte günümüzün müzik anlayışına uygun bir sounda dönüşüyor. Şarkı, yaylı orkestrası, klasik, akustik gitar, synthsizer yanı sıra saksafon ve trompet içeren zengin bir aranjmana sahip.  Şarkıya sanatçının kendi imkanları ve küçük bir ekip ile çektiği samimi bir klip eşlik ediyor.

2021’de yeni şarkı çıkarmak için bu kadar beklemeyeceğinin de müjdesini veren müzisyen, beğenilen şarkılarını artık daha sık aralıklarla sevenlerine sunacak.

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.