Müzik

Erden Erdoğan’dan 3 şarkılık single

Erden ErdoğanGerçekten Sevenler Derneği” adında OnAir Sahne’den çıkardığı single ile dinleyicileriyle tekrar buluştu.

Yeni çalışmasında “Gerçekten Sevenler Derneği”, “Daha Neler Var” ve “Hala Sana Aşığım” adlarında üç şarkıya yer veren şarkı yazarı, elektronik ve akustik müziğin birleşimini dinleyicilere sunarak, onları farklı dünyalarda yolculuğa çıkarırken, yazarlığıyla da rehberlik ediyor.

 Erden Erdoğan’ın şarkı yazarlığı kimliğinin yanında prodüksiyon ve aranje alanlarında da deneyimleri çocukluk yıllarına dayanıyor. Çok küçük yaşlardan beri kayıt ve düzenleme alanlarındaki deneyimi, güncel işlerindeki başarısını en iyi açıklayan unsurlardan biri.

Müziğin teknik evreninde ne kadar yetkin bir sanatçı olsa da müziğe ve üretimlerine karşı perspektifi bir o kadar duygusal izler taşıyor. Bu bağlamda Erden Erdoğan çalışmalarını, fiziksel varlığı bir gün olmayacak olsa bile sözleri ve ezgileriyle sonsuza dek varlığını sürdürme gayreti olarak görüyor. Kariyerinde kendinden deneyimli ya da deneyimsiz olmasını önemsemeden birçok sanatçıyla ortak projelerde yer alan Erden Erdoğan bireysellikten daha çok kolektif projelerde yer almayı tercih ediyor. Son projesiyle kendisine “Gerçekten Sevenler Derneği” parçasında eşlik eden Kübra Yıldız ise oldukça dikkate değer bir kadın vokal.

Albüme tüm dijitallerden ve şarkıların kliplerine OnAir Sahne YouTube kanalından ulaşabilirsiniz.


Erden Erdoğan Kimdir?


1990 İstanbul Üsküdar doğumlu olan Erden Erdoğan müziğe 9 yaşında gitar çalarak başladı. İlk bestesini 14 yaşında yaptı.  16 yaşında müzik stüdyosunda aranje ve mix mastering eğitimi aldı. 20 yaşında ufak çaplı ev stüdyosu ile kayıtlarına başladı. Şu an 1’i albüm olmak üzere toplam 21 single çalışması var. Deneysel müziğe ağırlık vermeyi ve değişik müzik türlerini harmanlamayı seviyor. Reggea ve alternatif müzik başta olmak üzere sırasıyla; Pop, Rock,
Lo-fi ve Deep house gibi türler üzerinde birçok çalışması bulunuyor.
Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.