Müzik

Burcu Güneş: Eurovision’u kazanmak bir başarı değil

Burcu Güneş, “Eurovision’u kazanmak bir başarı değil. Amerika’da bir Grammy almak, Türkiye’ye yakışır diye düşünüyorum. Ben çıtayı hep yüksek tutarım. Belki de Grammy almam lazımdır” dedi.

Burcu Güneş, önceki akşam Yeni Gazino Maslak’ta sahne aldı. Güneş, sahneye çıkmadan önce basın mensupları ile bir araya geldi.

Amerika’da bir Grammy almak, Türkiye’ye yakışır

47 yaşındaki Burcu Güneş, muhabirlerin, ”Dizilerde ve sinemada uluslararası başarılar yakalıyoruz. Ama müzikte bu başarıyı pek fazla yenileyemiyoruz. En son Eurovision başarımız var. Bu neden kaynaklanıyor sizce?” sorusunu şöyle yanıtladı:

Eurovision‘u kazanmak bir başarı değil. Orada farklı stratejiler var. Birisi Eurovision’da kazanamadı diye üzülmemeli. Zaten hiçbir yarışmada kimse kazanamadı diye üzülmemeli. Amerika’da bir Grammy almak, Türkiye’ye yakışır diye düşünüyorum. Çocukluktan beri amacım sağlam bir İngilizce albüm yapmak. Ben çıtayı hep yüksek tutarım. Belki de Grammy almam lazımdır. İnşallah alır bir Türk. Müzikte başarısız olmamızın nedeni de üstüne yeni şeyler ekleyip geliştirememek.

Shakira ilk albümünde bizim altyapılarımızı kullanmış

Shakira’nın ilk albümüne bakın mesela. Bizim altyapımızı ve soundları alıp yapmış, geliştirmiş. Bizi destekleyen bir altyapı ve sektördeki büyük patronlar, sanatçıların geleceği için bir şeyler katan insanlar olmalı. Edis mesela bu örneğe uygun. Kendini geliştirmiş, bir tarzı var, danslar ediyor.”

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.