Müzik

ALTUĞ AKINSEL “MÜZİK DÜNYASININ TİCARİ DOĞASI ÇOK DEĞİŞTİ”

‘’Yolculuk: Dengi Dengine’’, Akınsel‘in bir şarkıyı yazmaya başladıktan sonra son ana kadar çalışmalarının arkasındaki yaratıcı süreci anlattığı dört bölümden oluşan bir podcast serisi. Serinin ilk bölümü “Zamanın Paraleli” Spotify ve Youtube’taki yerini aldı.

”MÜZİK DÜNYASININ TİCARİ DOĞASI ÇOK DEĞİŞTİ,INSTAGRAM’DA FOTOĞRAF PAYLAŞMAKTAN FARKI KALMADI!”

‘’Her zaman yeni şarkılar üzerinde çalışıyorum. Yeni yayınlayacağım şarkılar arasında hem son yıllarda hem de geçmiş yıllarda yazdığım şarkılar var. Bütün süreci ele alarak hepsini aynı anda hazırlıyor ve tamamladıklarımı iki üç ay arayla yayınlamayı planlıyorum. Şarkıları oluşturma aşamaları, yeni bir yolculuk gibi ve müzikseverleri de hazırladığım podcastlerim sayesinde benimle bu yolculuğa çıkarmak istiyorum. Çünkü şarkı, zamana paralel olarak ortaya çıkan bir eserdir. Bu yüzden her zaman değişir, gelişir… ve bazen tamamen başka bir yerde son bulur.”

Altuğ Akınsel; yeni şarkılarının, single formatında yayınlanacak olsa da bir albüm gibi birbirleriyle uyumlu şekilde hazırlandığını ve günümüzde müzik dünyasının ticari doğasının değiştiğini, şarkı yayınlamanın artık Instagram’da fotoğraf paylaşmaktan farkı kalmadığını da ifade ediyor.

Seslendirdiği her şarkıyla hayran kitlesini artıran Altuğ Akınsel, yeni single’ını 25 Kasım tarihinde müzikseverlerin beğenisine sundu. Sözü, müziği ve düzenlemesi Akınsel’e ait olan “Dengi Dengine”, kısa sürede dinleyicilerden çok güzel tepkiler alırken, dijital platformlara da bu durum yansımaya başladı. Dijital platformlardaki listelerde zirveye doğru yükselişine devam eden “Dengi Dengine”, aşkı yeniden yorumlayan sözleriyle de müzik dünyasında dikkat çekiyor.

Şarkıcı, besteci ve söz yazarı Altuğ Akınsel piyanist kimliğiyle de bugüne kadar birçok projeye imza attı. Tiyatro ve film müziği gibi birçok farklı projede de yer alan ve dünyanın en önemli sahnelerinin de içinde bulunduğu 30’dan fazla salonda konser veren Akınsel, tüm Türkiye’yi kapsayacak bir performansla müziğini her kitleyle paylaşmayı hedefliyor. Akınsel’e albüm ve konserlerinde; davulda Erdem Şenol, bas gitarda Ertunç Şenel ve gitarda Alper Düzgün eşlik ediyor.

► Dengi Dengine’yi Dinlemek İçin Tıkla

Altuğ Akınsel ile ilgili detaylı bilgi için www.altugakinsel.com adresi ve sosyal medya hesapları ziyaret edilebilir.

www.altugakinsel.com

www.youtube.com/altugakinselband

www.instagram.com/altugakinsel

info@hitentertainmentgroup.com

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.