Haber

Yeni Albüm : Meyra müziğe döndü!

Genç sanatçı Meyra Ilıcak “Başka Bir Kadın” adlı yeni albümüyle yeniden sevenleriyle buluşuyor. Henüz 18 yaşındayken “Nurtopu” adlı ilk albümüyle büyük kitlelere ulaşan Meyra’nın ikinci albümü piyasaya çıktı. Albümünde 16 şarkı bulunuyor. Zeynep Talu, Ümit Sayın gibi ünlü isimlerin imzasının yer aldığı albümde sözü ve müziği Meyra Ilıcak’a ait 4 parça da var.

“Başka Bir Kadın”da Türkçe’nin yanısıra İngilizce ve İtalyanca şarkılar da seslendiren Meyra, aldığı opera eğitimini ustalıkla kullandı. Yeni albümünde; çok sayıda hit parça bulunan sanatçı, kendisine ait olan “Efendim”, “Şıp Sevdi”, “O Sensin” ve “Yorma” isimli şarkıları da albüme koydu. Sezen Aksu’nun “Her Şey Eskir” adlı parçası da albümün en hit parçalarından biri olmaya aday. Tomoso Albioni’nin klasik bestesine Özgül Ayazlar ile birlikte söz yazan Meyra, Arif Mardin’in tavsiyesiyle Albinino’nun 1600’lü yıllarda bestelediği “Adagio” adlı klasik eserini ise albümünde Türkçe ve İtalyanca olarak söyledi. Meyra, ayrıca Ajda Pekkan’ın unutulmaz şarkılarından biri olan “Sana Ne Kime Ne”yi yeniden yorumladı.

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.