HaberMüzik

Yeni Albüm : Egecan Türkoğlu : “Sen Gittiğinden Beri”

Rock müziği sanatçısı Egecan Türkoğlu 2012 yılında çıkardığı “Uzun Yol” albümünden sonra “Yalnızlık Fısıltıları” adlı iki şarkıdan oluşan şarkılarınıda 2013 yılı sonu yayınlamıştı.Yönetmenliğini İsveçli genç sinemacı Jonathan Persson’un yaptığı “Sen Gittiğinden Beri” şarkısı ve klibi büyük beğeni toplamıştı.
Hayata bakışı anlamında sıradışı bir tavır sergileyen genç Rockcı yepyeni bir proje ile 2014 sonunda dinleyicilerin karşısına çıkıyor.

‘Rock sanatçısı Egecan Türkoğlu‘nun yeni albümü ” Derviş“.
Bu albümün önemli özelliklerinden biri sanatçının babası Ruhi Su dostlar korosu üyesi Hüseyin Türkoğlu’nun1976 yılında yaptığı Ahmed Arif’in ünlü şiiri “Hasretinden Prangalar Eskittim” ve Mesut Tarcan’ın “Zulme Karşı” şiirinden oluşan şarkılarının aynı albümde buluşması.Egecan Türkoğlu’nun 23 yaşındaki, babasının16 yaşındaki sesi.

Albüm aranjelerini Osman İşmen yaptı.Türkiye’nin en iyi müzisyenlerinin icrası ile gerçekleşen albüm Sony Müzik dağıtımı ile Türküola etiketiyle çok yakında D&R ve müzik marketlerde yerini alıyor.NazımHikmet’in “Yol Türküsü” şiirininde bulunduğu bu albüm, adından çok söz ettireceğe benziyor.

Egecan Türkoğlu’nun resmi sayfaları

youtube.com

facebook.com

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.