Haber

Yeni Albüm : Candan’dan “Aman Doktor”

Müzik yaşamının 10. yılını dolduran Candan Erçetin, yeni bir albüm hazırladı. Erçetin, Yunanistan ile farklı dillerde paylaşılan ortak melodileri bir arşiv çalışmasında yorumladı. İki ülkenin paylaştığı bu melodiler, “Aman Doktor” adlı çalışmada etnik tınıları modern sound’larla birlikte kullanmayı tercih eden Erçetin tarafından her iki dilde de seslendirildi. Albüm DMC’den müzik marketlerde yerini aldı.

İki ülkede kendi dillerinde aym melodilerle söylendiği tespit edilen 60’tan fazla şarkı arasından seçilen 12 şarkının 13 farklı düzenlemesinde Erçetin, yıllardır birlikte çalıştığı ve” artık bakışlarla bile anlaşıyoruz” dediği ekibin yanı sıra her zaman olduğu gibi yeni isimlere de yer verdi. Düzenlemeler Göksun Çavdar, Tolga Görsev, Ersen Kutluk & Oğuz Çetiner, Haluk Polat, Batur Yurtsever & Ulaş Özbiçer tarafından gerçekleştirildi ve albümün prodüktörlüğünü bu kez Tolga Görsev üstlendi. Tüm düzenlemelerde şarkıların klasikleşmiş ve belleklerde yer etmiş tatları korunarak çağdaş tınılarla buluşturulmasına özen gösterildi. Kayıtlarda ise Türkçe ve Yunanca versiyonlarında kullanılan tüm enstrümanlar kullanıldı.

Tüm şarkılarda buzuki, lavta, cura ve bağlamadakiler Orhan Osman (Buzuki Orhan) tarafından çalınırken, Yunanca versiyonu bir düet olarak seslendirilen “Telgrafın Tellerine Kuşlar mı Konar (Aeroplano Ego Tha Paro)” adlı şarkıda Candan Erçetin’e Stelyo Berber eşlik etti.

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.