Haber

Rubato – Bir / One

Türkiye’nin önemli müzik adamlarının biraraya gelerek kurdukları müzik topluluğu RUBATO’nun ilk albümü “BİR / ONE” 7 Kasım’da çıktı. RUBATO, Özer Arkun, Fatih Ahıskalı, Göksun Çavdar ve Eralp Görgün gibi Türkiye’nin önemli müzik adamlarından oluşan bir müzik topluluğu. Bir müzik cümlesinde temponun serbest bir anlayışla hızlandırılıp, yavaşlatılması anlamına gelir. Yani bir tür ritmik özgürlüktür.

Şimdiye kadar sayısız önemli sanatçının albümlerinde ve konserlerinde enstrümanları ile yer alan Özer Arkun, Fatih Ahıskalı, Göksun Çavdar ve Eralp Görgün; birlikte müzik icra ettiklerinde aynı anda aynı duyguları paylaşarak büyük bir ahenk içinde – adeta sadece kendilerinin görebildiği bir şefi takip edercesine – birlikte hissettiklerini ve “Rubato”nun da böylece doğduğunu söylüyor. Bu birlikte hissediş hali, hiç şüphesiz uzun yıllardır birlikte müzik yapmalarının ve bu süreçte olgunlaşan dostluklarının doğal bir sonucu. Kendi renklerini, fikirlerini, duygularını, aşklarını kendi özgür ifadeleri ile paylaşmalarının zamanının geldiğine inanan “Rubato”nun ilk albümü, 7 Kasım’da Dokuzsekiz müzik etiketiyle çıktı.

Albümün tüm düzenlemeleri, RUBATO’ta ait. Yeni besteler dışında anonim eserlere de yer verilen albümün mix çalışmaları Timuçin Aksüer, mastering çalışması ise Tarık Ceran tarafından gerçekleştirildi.

Sahnede daha çok kendi bestelerini icra eden ayrıca repertuarında Anadolu ezgilerine de yer veren Rubato’nun ilk konseri 14 Kasım’da Babylon’da.

Özer Arkun: Viyolonsel, Solo Vokal
Fatih Ahıskalı: Ud, Cümbüş, Gitar, Solo Vokal
Göksun Çavdar: Klarnet, Bas Klarnet, Saksafon, Vokal
Eralp Görgün: Bas Gitar, Vokal

1. BİR AYRILIK BİR YOKSULLUK BİR ÖLÜM
Söz : Karacaoğlan / Beste :Anonim
Solo Vokal : Özer Arkun, Fatih Ahıskalı
2. AŞK (Enstrumantal)
Beste : Özer Arkun
3. HAY
Söz – Müzik : Fatih Ahıskalı
Solo Vokal: Özer Arkun
4. MAPHUSHANELERE ATTIM POSTU
Müzik : Anonim / Söz. Muharrem Ertaş
Solist : Özer Arkun, / Vokal Fatih Ahıskalı
5. HAZİRAN (Ensturmantal)
Söz : Anonim / Beste : Eralp Görgün
6. TEMMUZ (Ensturmantal)
Beste : Fatih Ahıskalı
7. FERAYE
Söz – Müzik : Anonim
Solo Vokal : Özer Arkun / Vokal : Rubato
8. UZAKLARA (Ensturmantal)
Beste : Özer Arkun
9. BAĞLAMAM PERDE PERDE
Söz : Ömer Akpınar / Beste : Anonim
Solo Vokal : Özer Arkun , Fatih Ahıskalı
10. YALNIZ DOĞUM GÜNÜ (Ensturmantal)
Beste : Göksun Çavdar

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.