Haber

Meriva – Hepberaberyalnız

Soner Avcu (vokal), Mehmet Özkan (Klavye), Kaan Özcan (Gitar), Hakan Özcan (Bas gitar) ve Birkan Başören’den (Davul) oluşan Meriva, ismiyle de dikkat çeken ilk albümleri “Hepberaberyalnız”ı 2013 Kasım ayında Radyo Eksen ortaklığıyla Babajim Records etiketiyle yayınlıyor!

Kuruldukları günden itibaren kendi bestelerini üreten grup İstanbul ve İzmir’deki bir çok bar ve festivallerde sahne alarak kendi dinleyici kitlesini oluşturdu. 2012 yılında Radyo Eksen, Dream TV, Babylon, Yamaha ve Turkcell Müzik gibi güçlü sponsorlarla ve Harun Tekin, Kaan Sezyum, Eray Aytimur, Alp Turaç, Reuben De Lautour, Mehmet Eskihancılar, Gülşah Güray, Şafak Ongan, Hakan Aydın, Martin Kleinbreuer, Işıl Kılkış gibi önemli jüri üyeleri değerlendirmesinde düzenlenen 2. Be The Band Müzik Yarışması’nda birincilik ödülünü kazanan Meriva, 2013 yazında Türkiye’nin en büyük festivalleri Rock’n Coke’ta ve Eksen On Fair’de sahne aldı. Dinamik ve değişken melodilerinin yanı sıra güçlü sözleriyle de rock müzik dinleyicilerinin hafızalarında yer etmeyi başardı.

Meriva “Hepberaberyalnız” ile dinleyicilerine sunduğu müzik ziyafetinin yanı sıra etkileyici şarkı sözleriyle de dikkat çekiyor. Bir manifesto niteliği taşıyan albümle aynı adı taşıyan çıkış şarkıları Hepberaberyalnız ile birey ve toplum, yalnızlık ve kalabalık, benzerlik ve farklılık kavramlarını altüst ediyor.

Albümün ilk single şarkısı Hepberaberyalnız’ın video klibi Bora Bekiroğlu yönetmenliğinde itisred tarafından çekildi ve yayında.

HEPBERABERYALNIZ

1. Galeyan
2. Hepberaberyalnız
3. Partibozan
4. Sen Olmadan
5. Ruhsuz
6. O Zaman Katil
7. Yeni Çocuk
8. Ikinci Bir Sebep
9. Volta
10. Yapabilirsin
11. Sinekler

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.