Haber

Memleket Partisi Cumhurbaşkanı adayını belirledi

Memleket Partisi’nde Cumhurbaşkanı adayının belirlenmesi için bugün ön seçim yapıldı.

Memleket Partisi’nde cumhurbaşkanı adaylığı için üyelerinin katılımıyla yapılan seçimde oy birliği ile birlikte Muharrem İnce‘nin cumhurbaşkanı adayı seçildiği açıklandı.

Memleket Partisi, cumhurbaşkanı adayını belirlemek için bütün il ve ilçe başkanlıklarında üyelerin katılımıyla ön seçim yaptı. 105 bin 326 üyenin oy kullanma hakkı kazandığı ön seçimde, Muharrem İnce oy birliği ile adaylığa seçildi.

Memleket Partisi‘nin cumhurbaşkanı adayının belirlendiği ön seçim sonrası açıklama yapan Memleket Partisi Sözcüsü İpek Özkal Sayan, yapılan oylama sonucu Muharrem İnce‘nin 14 Mayıs’taki seçimde Cumhurbaşkanı adayı olarak belirlendiğini duyurdu.

Sayan yaptığı açıklamada, “105 bin 326 memleket sevdalısının oy kullanma hakkı kazandığını söyleyebiliriz. Yapılan seçim sonucunda oy birliği ile, Memleket Partisi’nin, 14 Mayıs 2023’te yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçimindeki adayı olarak Sayın Muharrem İnce seçilmiştir. Vatanımıza milletimize hayırlı uğurlu olsun” ifadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.