HaberMüzik

Melis “Vazgeçiyorum”

Melis Taşkın GüldağVazgeçiyorum” isimli ilk teklisini 26 Aralık’tan itibaren başta Spotify olmak üzere tüm dijital platformlarda müzikseverlerin beğenisine sunuyor!


15 yılı aşkın bir süredir çeşitli gruplar ile sahne alıp, rock, blues, soul ve pop tarzlarında şarkılar söyleyen Melis, esasen Yeditepe Üniversitesi Turizm Yönetimi bölümü mezunu. Yıllar boyu İstanbul’da hem sahne performanslarını, hem de turizmciliği birlikte yürütmesinin ardından, 5 yıl kadar önce Antalya bölgesine yerleşmiş. Bu hava değişikliği vesilesiyle kendi beste çalışmalarına da yoğunlaşma fırsatı bulan Melis, ilk teklisi için “Vazgeçiyorum“u seçmiş.


“Vazgeçiyorum”, tek taraflı hissedilen sevginin artık bitmesi gerektiğine karar veren ancak kendisine bir türlü söz geçiremeyen bir aşığın öyküsünü dinletiyor bizlere. Öyle bir aşık mevzubahis ki, şarkı içerisinde bile kendi kendisiyle çelişiyor. Peki sonunda vazgeçiyor mu gerçekten? Ona da dinleyiciler karar verecek.


Söz ve müziği kendisine ait olan şarkıda Melis, rock müziğinin gerektirdiği sert gitar tonlarını, kemik bas gitar tınılarını kullanırken, nakaratla birlikte isyankar vokallerini, yine bizzat yaptığı back vokallerle destekliyor. Bir taraftan da popüler müziğe ait kolayca akılda kalma kıstaslarını da ihmal etmiyor şarkısında.


VazgeçiyorumMelis‘in müziğini, sesini ve şarkılarını herhangi bir plak şirketine bağlı olmadan müzikseverler ile buluşturmak niyetinin sadece ilk adımı. Bir tanışma faslı. Zira Melis bu ilk adımının devamını da düzenli aralıklarla dinleyicilere sunacağı teklilerle getirmeyi planlıyor.

Vazgeçiyorum“un düzenlemesi Melis‘in eşi Tulga Güldağ‘a ait. Tulga Güldağ şarkıda aynı zamanda gitar ve keyboard da çalıyor. Melis ve Tulga‘ya gitarda Suat Aktar, bas gitarda Umut Yenilmez ve davulda da Haluk Oranköylü eşlik ediyor.
Şarkının mix ve mastering’i ise Kaan Alptekin tarafından Studioka Production’da yapılmış. 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.