Haber

CHP kazanmamam için elinden geleni yaptı

CHP kurultayının ardından partiyle arasındaki ipler kopan ve yeni parti iddialarıyla gündeme gelen Muharrem İnce günlerdir beklenen açıklamayı yapmak için kameralar karşısına geçti. İnce, tüm iddialara cevap verdi.

Muharrem İnce, Ankara’da bir otelde düzenlediği basın toplantısında, bu hareketin kadrosunun alanında uzman, Türkiye sorunlarına kafa yoran, çözüm üreten kişilerden oluşacağını söyledi.

İnce, “Bu hareket gücünü de finansmanını da yönünü de milletten alacaktır. Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde nasıl millet bizi finansa ettiyse yine edecektir ve bu 83 milyonun gözünün önünde olacaktır.” dedi.

İşte Muharrem İnce’nin konuşmasından satır başları:

 Herkes konuştu. Bilen de konuştu, bilmeyen de konuştu. Şimdi Muharrem İnce konuşacak.

Ülkemizde enerji yönetimi sorunu vardır. Parasını ödediği savunma sistemini kullanamayan bir ülke haline geldik. Önemli olan buzdolabı olması değil buzdolabının içinin dolu olmasıdır. 

CHP 10 yılda 7 kurultay yapmıştır. Kurultay’da CHP’nin başkanı bir kaç başlık atıp gitmiştir. AK Parti çökerken CHP bir kurtarıcı rolü görmüyor ne yazık ki izliyor. Türkiye’nin sorularını ne tek adam iktidarı ne tek adam muhalefeti çözebilir.

BİZ, 4 EYLÜL’DE GÜNEŞE ÇIKACAĞIZ

Bu millet, hiç hak etmediği acılarla, sıkıntılarla boğuşuyorken yola çıkmanın tam zamanıdır. Bu nedenle 4 Eylül’de Sivas Kongresi’nin yıl dönümünde Sivas’ta olacağız. 4 Eylül’de Memleket Hareketi’ni hep birlikte başlatacağız. Hareketin yol göstericisi, bu toprakların en büyük devrimcisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk olacaktır. Bizim hareketimizde asla Atatürk düşmanları olmayacaktır. Nerede olursak olalım gönlümüz her zaman Atatürk’tedir.

Gölgede kalanların gölgesi olmaz, güneşe çıkanların gölgesi olur. Biz, 4 Eylül’de güneşe çıkacağız. Sivas Kongresi’nin başladığı yerden başlıyoruz.

CHP SEÇİMİ KAZANMAYAYIM DİYE ELİNDEN GELENİ YAPTI

Seçim gecesi neredeydim? Zonguldak’a mitinge gidiyorum. Rıza Yalçınkaya yolda öğrendi ki milletvekili iken listeye konmamış. Tırpan çekilmiş. Takımı o yapıyor oyuna ben çıkıyorum. Sıfır moralle miting yaptırdılar bana. Kemal Bey’in reklamını neden koyuyorsunuz? Talimat veriyorlar televizyonlara reklamlarımı kesiyorlar. Kazanmayayım diye ellerinden geleni yapıyorlar.

4 MİLYON OY SAHİPSİZ KALDI

Sabah aldınız mı 180 bin tutanağı diye soruyorum aldık diyorlar. 13 bin sokakta CHP’nin gözlemcisi yok. 4 milyon oy yapar bu. Gece yarısı çıktı bizim genel başkan yardımcıları seçim ikinci tura kaldı diyorlar. Nerden biliyorsun. Seçim ikinci tura kalacaktı. Bana veri vermediler. 4 milyon oy sahipsiz kalmıştır. 60 gün sonra seçim değerlendirme toplantısı yapıyorlar ben çağrılmıyorum.

O ZAMAN CHP’NİN İKTİDARA YÜRÜMESİ HAYALDİR

CHP tam da iktidara yürürken Muharrem İnce bunu neden yaptı? Erdoğan’ın eski arkadaşlarından birini cumhurbaşkanı yapacaksak ben ona CHP demem ki? Bizim genel başkanın böyle bir iddiası var mı? Böyle bir iddiası yok. O zaman CHP’nin iktidara yürümesi hayaldir. İktidara yürüyormuş da ben engel oluyormuşum.

KÜRTLERİ YOK SAYAMAZSINIZ

Adaylarımız seçimlerde başarılıydı çok doğru. Ama unutmayın İstanbul’u Ankara’yı bize Kürt vatandaşlarımız kazandırdı. Ama CHP seçimden sonra onlara bir teşekkür edemedi. Adaylarımız iyi bir çalışma yaptı ama Kürtleri yok sayamazsınız.

AYRILIRSAM CHP’Yİ KURTARMAK İÇİN AYRILIRIM

Ben burdayım, Millet İttifakı’nın içindeyim, niye böleyim. Futbolun kuralları ile basketbol oynayamazsın. 50+1 sisteminde bölme diye bir şey olmaz. Dolayısıyla söylenen sözler doğru değildir.  Ayrılsam bile Cumhuriyet Halk Partisi’ni yıpratmak için değil, kurtarmak için ayrılırım; tıpkı Atatürk’ün işgal altındaki o zamanki başkentimiz İstanbul’u kurtarmak için ayrılıp Ankara’ya gitmesi gibi.

BEN ERDOĞAN’IN YERİNDE OLSAM

Muharrem İnce 8 puanı HDP’lilerden, İYi Parti’den AK Parti’den aldı. Oylar bana geldi. Ben AK Parti ve MHP’den oy alabilen bir adamım. Millet ittifakı’nın içinde de olduğuma göre sarayın beni desteklemesi söz konusu değildir. Ben Erdoğan’ın yerinde olsam Muharrem İnce’yi desteklemem.

Yandaş medyaya gelince bana olan ilginiz gözlerimi yaşarttı. Bir gün ekranlarınızı ve sayfalarınızı bana kapatacağınızı biliyorum. Anketler, 30,6’yı 50+1 olursa memnun olurum.

KURULTAY MESELESİNİ TAKMADIM

Kurultayda saygısızlık yapıldı Muharrem İnce’ye onun için parti kuruyor’ diyorlar, arkadaşlar ben çoçuk muyum, ben hiç takmadım. Ama partide ilkeler çiğneniyor, ben buna karşıyım. İzmir’de bir genç kardeşim hakaret etmiş bana, gözlerinden öperim. Elinde Maraş’ın kanı bulunan biri ortada geziyor.

İKİNCİ AÇIKLAMAMI CUMHURİYET BAYRAMI ÖNCESİ YAPACAĞIM

Gölgede kalanların gölgesi olmaz, güneşe çıkanların gölgesi olur. İkinci açıklamamı da Cumhuriyet Bayramı öncesi yapacağım.

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.