Haber

Can Atilla – İDEA

Yaptığı benzersiz albümleri, film müzikleri, bale ve klasik müzik eserleri, sahne ve dizi müzikleri ile ülkemzide olduğu kadar dünyada da saygı ve kabul gören besteci Can Atilla, yepyeni albümü “İDEA” için “Cariyeler ve Geceler” albümünden bu yana yapmış olduğu hit eserlerinin trance ve lounge mixlerini hazırladı.

Aynı zamanda “İDEA” bu serinin ilk albümü olma özelliğini taşıyor. Albümün adının “İDEA” olmasının sebebi ise tüm albümün tamamının geleceğin müzikal fikirleri ve ses tasımlarıyla oluşturulmuş olması. Albümde yer alan “İdea” ve “Fısıltılar” adlı eserler ise yepyeni Can Atilla çalışmaları.

Albümünü “Aşkın yeni formu, yaşam enerjisine dönüşmesi” cümlesiyle tanımlayan besteci, daha önce yayınlamış olduğu konsept albümlerinin en sevilen eserlerini yeni yüzyılın gelecekteki müziği ile yeniden yorumluyor. “Hamamda İlk Gözyaşları”, “Vivaldi İstanbul’da”, “Mara Despina”, “Cariyeler ve Geceler” ve UEFA Uluslararası Resmi Müziği olarak ilan edilen “Rumeli Hisarı’nın Yapılışı” gibi klasik Can Atilla eserleri; trance, club, lounge, ambient, elektronik ve retro çizgisindeki benzersiz ses tasarımı ile öne çıkıyor.

Albümde yer alan “İdea”, “Cariyeler ve Geceler” ile “Vivaldi İstanbul’da” eserleri için hazırlanan 3 video klip yakında gösterimde olacak. Albümün ilk konseri olan “Aşkın Gücü” adlı konser DVD’si ise “İDEA” albümünün sahne performaslarını Can Atilla sevenlere sunacak.

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.