HaberMüzik

Asya – Aşk İz Bırakır

Asya uzun bir aradan sonra “Aşk İz Bırakır” isimli 6. stüdyo albümüyle müzik marketlerde yerini aldı. DMC etiketiyle sunulan ve yaklaşık iki yılı aşkın bir çalışmanın sonucunda son halini alan “Aşk İz Bırakır” 7 yeni şarkı, 1 cover ve remixden oluşuyor…

Asya, “Aşk İz Bırakır” albümünde yer alan şarkıların 5 tanesinde söz yazarı ve besteci olarak yer alırken, Sibel Algan, Turan Sarıbay, Özgen Akçetin ve Zeynep Talu, Leman Sam ile Aykut Gürel gibi isimlerle çalıştı. “İki Yol”, “Kalbim Dayan”, “Al Aşkı Dilimin Ucundan”, “Bir tanem”, “Ben Neyim Sence”, “Havalı” ve “Çifte Kumrular” isimlerini taşıyan yeni şarkıların yanı sıra albümüne Leman Sam’dan dinlediğimiz ve döneminin en önemli balladlarından olan “Anladım”ı da alan Asya, şarkıya yepyeni düzenlemesi ve yorumuyla yeniden hayat verdi.

Asya
Babajim İstanbul, SN MUSIC, B&B MUSICAL SOLUTIONS, STUDIO dB, Lonca, Bomonti Müzik stüdyolarında hazırlanan şarkıların düzenlemelerinde ise Febyo Taşel, Erdem Kınay, Aykut Gürel, Bahadır Tanrıvermiş ve Aytuğ Yargıç imzaları yer almakta. “Al Aşkı Dilimin Ucundan” şarkısının remixini de Ozan Bayraşa hazırladı.

Söz ve bestesi Asya’ya düzenlemesi Febyo Taşel’e ait olan, albümün dinleyicilerle tanışma şarkısı “İki Yol”, Kemal Başbuğ yönetmenliğinde kliplendi. Video klip için özel bir plato ve dekorlar hazırlanırken, çekimler 14 saat sürdü.

Albüm fotoğrafları için Ayten Alpün ile çalışan Asya, yenilenmiş, modern ve şık görüntüsü ile de adından söz ettirecek.

asya

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.