Magazin

Alişan ve Buse Varol ikinci bebeklerinin ismini açıkladı

Ne Alişan ne de Buse Varol, hamilelik iddiaları üzerine cevap verip ikinci bir bebek beklediklerini duyurmuştu. Alişan canlı yayında bebeklerinin ismini açıkladı.

Şarkıcı Alişan, 2018 yılında oyuncu Buse Varol ile nikah masasına oturmuşdu. Çiftin bebekleri Burak, geçtiğimiz sene dünyaya gelmişti. 

Kısa bir süre önce bebek beklediklerini duyuran Alişan ile Buse Varol bebeklerinin cinsiyetini öğrenmek için parti düzenlemişti. 

Evlerinin bahçesinde düzenledikleri cinsiyet partisinde belli olan bebeklerinin cinsiyetini açıklamışlardı. Buse Varol ve Alişan çiftinin ikinci çocukları kız olacak.

Alişan, Star TV’de hafta içi her sabah canlı yayınlanan Demet ve Alişan ile Sabah Sabah programında bebeklerinin isminin Eliz olacağını ifade etti.

Çift doğumun ise şubat ayında gerçekleşeceğini dile getirdi.

ELİZ NE DEMEK?

Eliz ismi, bazı metinlerde “emir veren prenses” anlamında kullanılmaktadır. İsmin anlamı, güzel, zarif ve güçlü kadınları çağrıştırır. Bu isim ile emir verme yetkisine sahip olan, hükümdarlık sahibi kadınlar da kastedilmektedir.

Eliz ismi, bazı yerlerde yalnızca emir anlamıyla ele alınır. Bir kimseden istenilen şey anlamında kullanılmaktadır. Bu istek, bir emir niteliğini taşımaktadır.

İsmin bir diğer anlamı da bazı içsel eğilimlere işaret etmektedir. Herhangi bir şeye karşı duyulan yönelim, ismin işaret ettiği manalar arasındadır.

Eliz ismi, Türkçede el izi anlamında da kullanılmaktadır. Bu sözcük bazı yerlerde sıçramak manasına gelmektedir. Bu isim, kimi zaman da tekme atmak, çifte anlamlarında kullanılmaktadır.

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.