Haber

30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlu Olsun!

30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 92. yılı, yurt çapında çeşitli etkinliklerle kutlanacak.

Vatan toprağımızın düşman işgalinden kurtuluşunu ve ulusumuzun bağımsızlığını müjdeleyen 30 Ağustos Zafer Bayramınızın 92. yıl dönümünü kutluyor, bu vesile ile Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önderimiz Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ü, onun silah arkadaşlarını ve bu vatan için canlarını feda eden aziz şehitlerimizi rahmetle, kahraman gazilerimizi şükranla anıyoruz.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla yarın ilk kez Başkomutan sıfatıyla Çankaya Köşkü’nde tebrikleri kabul edecek. Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanı olarak ilk kez 30 Ağustos Zafer Bayramı törenlerine ve etkinliklerine katılacak.

Erdoğan, devlet heyeti ile birlikte sabah saat 08.45’te Anıtkabir’de düzenlenecek törene katılacak. Erdoğan, Aslanlı Yol’dan yürüyecek, Atatürk’ün mozolesine çelenk koyacak. Saygı duruşunun ardından Misak-ı Milli Kulesi’ne geçerek Anıtkabir Özel Defteri’ni imzalayacak.

Erdoğan daha sonra Çankaya Köşkü’ne çıkarak, yine ilk kez saat 10.00’da Başkomutan sıfatıyla tebrikleri kabul edecek. Erdoğan, akşam saatlerinde de Köşk’te Zafer Bayramı resepsiyonu verecek.

Mustafa-Kemal-Atatürk-Sözleri4

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.