Haber

19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramımız Kutlu Olsun !

Her yıl 19 Mayıs tarihinde kutlanan, Türkiye Cumhuriyeti‘nin ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin  millî bayramıdır19 Mayıs 1919‘da Mustafa Kemal Atatürk Bandırma Vapuru ile Samsun’a çıkmıştır ve bugün İtilaf Devletleri’nin işgaline karşı Türk Kurtuluş Savaşı‘nın başladığı gün kabul edilir. Atatürk bu bayramı Türk gençliğine armağan etmiştir.

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç ve beraberindeki heyet 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla Anıtkabir‘i ziyaret etti.

Bakan Kılıç ile beraber 81 il ve KKTC’den gelecek temsilci gençler, sporcular, öğrenciler, halk oyunları ekipleri, Bakanlık çalışanlarından oluşan heyet Anıtkabir’e Arslanlı Yol’dan geldi. Bakan Kılıç, ve beraberindeki heyet Atatürk’ün mozolesine çelenk bırakarak saygı duruşunda bulundu. Bakan Kılıç daha sonra misak-ı Milli Kulesi’ne geçerek Anıtkabir Özel Defteri’ni imzaladı.

ANITKABİR’DE 17 YIL ARADAN SONRA BİR İLK

Anıtkabir Komutanlığı koordinatörlüğünde düzenlenecek etkinlik çerçevesinde Anıtkabir’de 17 yıl aradan sonra ilk kez konser verilecek.

19 mayıs

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.